29 Mart 2016 Salı

Artan Motiflerden Yaka

Günaydın arkadaşlar;
Biz hanımlar, artan, eskiyen, modası geçen yahut da kullanmaktan artık sıkıldığımız materyalleri, eşyaları, büyüklü küçüklü objeleri değerlendirmeyi, onları farklı şekillere büründürerek yeniden kullanım alanımızda yer vermeyi, geri dönüşümü, değerlendirmeyi, yenilemeyi pek seviyoruz malumunuz. Bu konuda ben de uzun yıllardır kafa yorduğum ve uğraşmakta olduğum için artık her elime geçen, elimde artan objelere "acaba bundan ne yapsam" ya da "acaba bunu nasıl bir şekle getirsem" gözüyle bakar oldum. Aslında bu, oldukça faydalı bir bakış açısı. Proje üretirken insan hem eğleniyor hem de ortaya kullanışlı yeni bir nesne çıkıyor:)
Bir önceki yayınımda bahsettiğim tığ işi battaniyenin deneme / yanılma çalışmalarından kalan iki adet motifim vardı. Bu motifleri bir şekilde mutlaka değerlendirmeliydim. Kumaşla kombinleyip yaka haline getirdim:)   


"Bebe Yaka" yada "Peter Pan Yaka" gibi isimlerle adlandırılan bu tür yakaların zaman zaman modası geçiyor, bir zaman sonra yeniden rağbet görmeye başlıyor. Ben her zaman sevmişimdir giysilerde yaka kullanmayı. Bu modeli ise ayrı bir sevdim, "geri dönüşüm / değerlendirme yakası" olduğu için:) Umarım sizler de beğenmişsinizdir.  

Sevgilerimle,
 

12 yorum:

 1. Eline Emeğine Sağlık hemen evde kalan motiflere bakmam lazım ne var ne yok :)
  http://esmaenes.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 2. eline sağlık canım çok güzel ♥

  YanıtlaSil
 3. Ellerinize sağlık çok güzel olmuş:))

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten el işleri ile dolu güzel bir blog diğerleri gibi battaniyenizde harika olmuş iyi günlerde kullanılsın.

  YanıtlaSil
 5. harika görünüyor. fikir de sonuç da harika. :)

  YanıtlaSil
 6. ellerinize sağlık, epeyce ara olmuş yoğunsunuz sanırım sağlık sıkıntısı olmasın da inş. sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim Hatice hanım, bloğu ihmal ettim epeyce, instagramda yayın yapıyorum, daha kolay geliyor:)

   Sil