10 Aralık 2015 Perşembe

Yılbaşı Ağaçları


Yılbaşı ağacı süslemek kendi kültürümüzde yer alan bir uygulama olmasa da, yeni yılın yaklaştığının habercilerinden birisidir. Her ne kadar noel babanın bacadan inerek ağacın altına hediye bırakmasını beklemesek de ağaç süslemek, süslenmiş ağaçları seyretmek ayrı bir keyif ve heyecan veriyor insana. Hele kendi el emeği ile süsleyince o ağacı, hatta ağacı da kendisi yapınca daha da eğlenceli oluyor. Bizim gibi el işi sevdalıları için, yılbaşı teması, içinde kalpler, yıldızlar, kardan adamlar, karlı ev manzaraları, tarçınlı kurabiyeler, kırmızı-beyaz-yeşiller barındıran harika bir  tema:) 
Bu minik ahşap ağaçlar kendim için hazırladığım yılbaşı hediyem:)) Bu yıl, çok çetrefilli ağaç süslemeleri için pek vaktim olmadığından yılbaşı ruhunu bu minik ağaçlar taşıyacak evimize. 
Sevgilerimle,

12 yorum:

 1. Cok sirinler, ellerinize saglik.

  YanıtlaSil
 2. Vallahi bayıldım, bu sene bwn de gidip kwstirecwktim bu ağaçlardan ama bie türlü firsat olmadi, ya Noel babayi nedwn beklemeyelim ki gelse fena olmazdi hani, hem kime ne zararı var ton ton bir adamin:) Ben onj bizim Hızır Dedwye benzetiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Bence de çok tonton, sevimli bir görüntüsü var:)

   Sil
 3. Çalışmayı çok istediğim figürlerden birisi ama nedense hiç kısmet olmadı,çok sevimli ve güzel olmuşlar ellerine sağlık Füsuncuğum.Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Mehtapcığım, sevgilerimle:)

   Sil
 4. Ellerinize sağlık. yeşil ağaçları evlere taşınmadığı sürece sakıncası yok:)) yeni bir yılı güzelliklerle karşılamak çok hoş.

  YanıtlaSil
 5. ellerine sağlık çok güzel olmuşlar

  YanıtlaSil
 6. Bence çok güzel olmuşlar . Ellerinize sağlık! Mevsimlere ya da kutlamalara göre evde küçük dokunuşlar güzel oluyor.

  YanıtlaSil