13 Mart 2015 Cuma

Kumaş Sepet Yapılışı


Merhaba arkadaşlar,

Kumaş, elyaf ve mukavva ile hazırladığım pofuduk sepetimi takdim edeyim;Modelini burada görüp beğenmiştim ve "yapılacaklar listesi" ne eklemiştim. Örnek aldığım sitede CD boyutunda ve kapaklı versiyonu yer alıyor. 
Nasıl yapıldığını kısaca anlatayım;
İki kat kumaş ile ve istediğimiz ölçüde   daire kesiyoruz. Resimdeki gibi 12 parçaya bölüp makineye çekiyoruz. Sepetin taban genişliğinin ve kenar yüksekliğinin ne kadar olmasını istiyorsak o ölçüde küçük bir daireyi de makineye çekiyoruz. Küçük daire ile büyük daire arasındaki bölmelere elyaf yerleştiriyoruz, kenarlarına biye dikiyoruz ve tabanına da kumaşla kapladığımız mukavvayı yerleştiriyoruz. 


Tabanda yer alan mukavva çıkarılarak makinada rahatça yıkanabilir. Yapılışı çok pratik, kullanışlı ve görüntüsü de şeker bir sepet:)) Sevgilerimle,
 

7 yorum:

 1. çok beğendim, ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. ellerine sağlık senin sepetin daha pratikmiş daha önce gördüklerim dilim dilim kumaşla yapılıyordu bu güzel fikir için teşekkür ederim:)

  YanıtlaSil
 3. Alında kedilerim için uyku yastığı bile olurlar harika hepsi emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
 4. Çok tatlı olmuşşşş benim de yapılacaklar listem de ama örgüler bitemedi ki:)))
  Bayıldım renkleri , uyumu süper olmuş. ellerine emeğine sağlık canım.

  YanıtlaSil
 5. harika olmuş bende yapıcam ..ellerinize sağlık çok güzel de anlatmışsınız ..sevgiler..

  YanıtlaSil
 6. çok güzel çok pratik çok kullanışlı ...daha ne denir ki tebrik ederim kızımın odası için farklı renklerde ben de yapacağım ellerinize sağlık

  YanıtlaSil